Kto je Jakov Trachtenberg?


Na konci 19. storočia sa v Odese narodil Jakow Trachtenberg, človek zodpovedný za existenciu našej školy. Vo svojich dvadsiatich rokoch sa stal hlavným inžinierom s 11 000 pracovníkmi pracujúcim pod jeho dohľadom. Aj keď bol veľmi inteligentný a mal veľký potenciál pre pokrok a úspešnú kariéru, strávil mnoho rokov ako zajatec v nacistickom koncentračnom tábore v Nemecku. Dôvodom bolo jeho verejné vyjadrenie nespokojnosti s politickou situáciou počas druhej svetovej vojny.

Okolnosti v koncentračnom tábore boli zničujúce. Trachtenberg musel zamestnať svoje myšlienky niečím iným, ako sa sústrediť na beznádejné podmienky, ktoré ho obklopovali. Rozhodol sa vyvinúť metódy rýchleho rátania. Výsledkom toho, že vo väzení nebolo veľa papiera, vynašiel Trachtenberg metódy založené na mentálnej matematike.

Našťastie s pomocou svojej manželky utiekol z väzenia a ušiel do Švajčiarska. Tam učil malé deti rýchly matematický systém a založil Matematický inštitút v Zürichu. Trachtenbergov nástroj na rýchle učenie matematiky v súčasnosti pomáha miliónom detí prekonávať ťažkosti pri riešení matematických úloh. Ďalej rozvíja ich kognitívne schopnosti a umožňuje im milovať matematiku a stať sa sebavedomými a úspešnými ľuďmi.

Trachtenberg bol našou inšpiráciou. Ukázal nám, že nič nie je nemožné. Z tohto dôvodu sme nasledovali jeho príklad a zhromaždili sme mnoho ďalších starodávnych matematických metód, ktoré uľahčujú výpočty a zjednodušujú matematické operácie. A dnes tieto vedomosti odovzdávame vašim deťom, pretože najlepšie sa učíme, keď sa učíme spolu.

V základných matematických pravidlách je veľmi veľa nejasností a nepochopenia. U detí to spôsobuje odmietnutie a strach.

Ak k tomu pridáme zmeny, ktoré priniesol predchádzajúci rok vo vzdelávaní, vidíme, že deti zaostávajú, ich pozornosť je oslabená a cítia sa byť pod veľkým tlakom.

Vieme, ako deťom rôznymi matematickými metódami priblížiť základné matematické princípy.

Prostredníctvom našej metódy sa deti môžu pozrieť na jeden problém z niekoľkých pohľadov a osvojiť si techniku, ktorú považujú za najjednoduchšiu. Takto sa stávajú sebavedomejšími a veľmi radi sa vracajú k matematike. Precvičovaním mentálnej matematiky si deti rozvíjajú logiku, koncentráciu a pamäť a pripravujú svoj kognitívny systém na výzvy, ktoré ich čakajú v ďalšom štúdiu a práci.


KONTAKT

Bratislava

Digital Park III
Einsteinova 19, Blok F

info@easymath.sk
info@brainfactory.sk

+421 0903 757 333
+421 0903 702 992

  instagram       instagram

Ste pripravení začat'?

DOMOV NÁŠ PROGRAM BLOG O NÁS KONTAKT